#Oblicz(a) szczęścia

Główne cele konkursu:

  1. Zorganizowanie w szkole 20.03.2025 r. obchodów Międzynarodowego Dnia Szczęścia z wykorzystaniem między innymi miejsca o nazwie „Przystań (na) szczęście”. Podczas organizacji należy uwzględnić ideę towarzyszącą Zgromadzeniu Ogólnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych przy ustanawianiu tego święta oraz historię jego powstania.
  2. Budowanie wśród uczniów pewności siebie i samoakceptacji w oparciu o książkę „Kije samobije” Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel (Wydawnictwo Bajka) przy odwołaniu się do czynników wspierających zdrowie psychiczne i fizyczne.

Pozostałe cele:

  1. Rozwijanie umiejętności pracy w projekcie z wykorzystaniem różnorodnych form prezentacji własnej twórczości.
  2. Samodzielne podejmowanie inicjatyw przez zespoły uczniowskie w kreowaniu postaw prozdrowotnych wśród społeczności szkolnej.
  3. Kształtowanie umiejętności pracy w grupie i poczucia odpowiedzialności za efekt końcowy wspólnego przedsięwzięcia.
  4. Doskonalenie wśród nauczycieli pracy metodą wykorzystującą elementy bajkoterapii.
  5. Rozwój twórczego i kreatywnego działania u uczniów.

Zadania uczestników konkursu:

  1. Dyrektor szkoły przesyła do organizatora wymaganą dokumentację.
  2. Realizatorzy projektu to uczniowie kl. III lub IV, którzy tworzyli miejsce „Przystań (na) Szczęście” oraz Nauczyciele-Opiekunowie, którzy przygotowują wydarzenie wraz ze społecznością szkolną oraz rodzicami. W swojej pracy wspierają się informacjami zebranymi w czasie szkoleń dla Nauczycieli-Opiekunów (szkolenia dotyczące tworzenia programu profilaktycznego z wykorzystaniem bajkoterapii) oraz informacjami zebranymi w czasie warsztatów z uczniami (warsztaty prowadzone o autorskie scenariusze wypracowane na szkoleniu z ekspertem).
  3. Szkoła może zgłosić na konkurs tylko jedną klasę, która brała udział w projekcie #Przystań (na) szczęście. Natomiast koordynatorami projektu mogą być Nauczyciele, którzy realizowali go w zeszłym roku szkolnym lub nowi Nauczyciele wskazani przez Dyrekcję.
  4. Warunkiem koniecznym jest podjęcie przez uczestników konkursu działań promujących miejsce pn. „Przystań (na) szczęście” wśród społeczności szkolnej i zebranie pomysłów na wykorzystanie tego miejsca w organizacji wydarzenia 20.03.2025 r.